BB
Soru Sahibi
19 Temmuz 2018 11:44

Zirkonyum kaplama ağrıları

Merhaba, Yaklaşık bir ay önce estetik gülüş tasarımı için zirkonyum kaplama yaptırdım. Ama hala ağrılarım var geçmiyor. Dişleri ilk taktığı anda hissettigimde de doktoruma soyledim. Dişler gecici yapıştırıldı ve ağrının damaklarımdan gelebileceğini soylediler. (Bu arada damaklarımda herhangi bir problem yoktu dis eti cekilmesi ağrı vs.) Kesilen dişlerde olabilecegini söylediler fakat bir aydır bu durumun gecmemesi beni endişelendiriyor. Hala gecici yapışkan var henüz dişlerim kalıcı olarak takılmadı. Müdahale edilebilecek durumdayken bilgi almak istiyorum. Sızlaması oluşan ağrılar hassasiyet normal mi? Gecici yapıştırıcıyla dişleri duzeltme yaparak ikinci kez taktı ve çıkarırken dişler zedelendi gibi hissediyorum. Dişlerim hava aliyormus gibi hissediyorum alttaki dislerimin çürümesini ya da düşmesini de istemiyorum..Yardımlarınızi rica ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Abdullah Uysal
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Merhaba, Oncelikle geçmiş olsun.Bahsetmiş olduğunuz şikayetleriniz herhangi bir komplikasyon olmasa da oluşabilecek şikayetler olduğu gibi bir komplikasyonla beraber de görülebilecektir bu sebeple muayene etmeden herhangi bir yorum yapmak ne yazıkki söz konusu değildir. İyi günler dilerim. Hoscakalin.

22 Temmuz 2018 15:54