ym
Soru Sahibi
15 Haziran 2016 01:41

zayıflama.

hocam zayıflama amaçlı bitki çatları şekerli içilirse bir mahsuru olurmu yoksa şekersiz mi içilmeli örneğin goji berry çayı ve bu çay zayıflamaya yardımcı olurmu günde ne kadar içilmeli cevabınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Zayıflama çaylarının etken maddeleri sibütramin ve efedrin maddeleridir. Bu maddeler son derece zararlı olup hayat kaybına dahi neden olabilmektedir. Diğer taraftan içeriğinde bu maddeler bulunmayan çaylar ise sadece vücuttan su atımını gerçekleştirerek yalancı kilo atımını sağlar. Oysaki kilo atımında hedef yağların yıkımını sağlamaktır. Vücuttan sıvı kaybına neden olan bu çaylarda dehidratasyon sonucu özellikle böbrek ve kalp sorunlarına neden olabilmektedir. Nitekim bu tarz ürünler sağlık bakanlığı onayı alamadığı için Tarım Bakanlığı onayı ile gıda destek ürünü adı altında piyasaya sürülmektedir. Lütfen bu tarz ürünleri kullanmayın. Konu uzmanı bir diyetisyen ile profesyonel destek alarak çok sağlıklı zayıflayabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

21 Temmuz 2016 16:11