AF
Soru Sahibi
16 Ekim 2021 17:40

Yuzeysel doku usg incelemesi

Merhabalar Hocam esim icin bugun ultrason cektirdik sol kolunun altinda agrisi vardi usg sonucu sol aksiller Fossa duzeyinde sislik tarif edilen lokalizasyona yoneliik yapilan yuzeyel sonografik degerlendirmede; Bu duzeyde en buyuklerinin boyutu 21×23 mm olculen boyutlari ve kortikal kalinliklari artmis yagli hiluslari silikleşmiş gorunumde patolojik natürde birkac adet lenf nodu izlenmistir. Hastanin klinik ve laboratuvar bulgulari esliginde degerlendirmesi ve uygun tedavi sonrasi kontrol usg esliginde tetkiki onerilir.. Mr sonucumuz daha cikmadi hocam yazdigim bu sonucu bana yorumlarsaniz cok sevirim nasil bir yol izlememiz gerekir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar ,geçmiş olsun. Koltuk altında patolojik lenf bezleri var gerçekten , bunların araştırılması lazım. Memesinden kaynaklanan küçük bir tümörden de kaynaklanabilir , bazen direkt lenf bezleri ile ilgili kötü hastalıklar da olabilir . Bazen de yanıltıcı olabilir reaktif olabilir iyi huylu büýümeler olabilir. ihmal etmeyin lütfen, mutlaka araştırılması gerekir

19 Ekim 2021 10:54