AS
Soru Sahibi
15 Kasım 2021 16:53

Mamografi sonucu

Hocam iyi günler annemin mamografi sonucunu yorumlarsanız çok sevinirim Rapor Detay Bilgisi BİLATERAL MAMMOGRAFİ TETKİKİ Bilateral cilt,ciltaltı ve retromammer alan normaldir. Meme parankimi ACR tip B özelliktedir. Asimetrik dansite,küme yapmış mikrokalsifikasyon odağı,spiküler uzanımlı yer kaplayan lezyon izlenmedi. Görüntülenen sağ aksiller alanda LAP izlenmektedir. Kategori : BI-RADS 3 Öneri:US korelasyonu önerilir. BI-RADS Değerlendirme Kategorileri / ACR Meme Parankim Paternleri: Kategori 0: Ek görüntüleme ile değerlendirme gereksinimi var. A : Tama yakın yağlı doku ile replase meme dokusu.(lipomato) Kategori 1 : Negatif B : Seyrek fibroglandüler doku. Kategori 2 : Benign bulgu. C : Heterojen yoğun.(mammografik duyarlılık azalabilir)(hafif liposkleroze) Kategori 3 : İhtimali benign bulgu. D : Yoğun meme dokusu (mammografik duyarlılık düşük).(yoğun liposkleroze) Kategori 4 : Kuşkulu anormallik. Kategori 5 : Yüksek ihtimalli malign bulgu. Kategori 6 : Bilinen malignite Ne yapmamız gerekiyor lütfen yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Eser
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Merhabalar. Ultrason ile koltukaltı lenf bezlerine ve memesine bakılsın lütfen. Sonra görüşelim.

21 Kasım 2021 22:15