yg
Soru Sahibi
9 Ocak 2016 02:05

Yüzde küçülme

Öncelikle merhaba .. Yüzüm eskıden dolgundu yuvarlaktı çok kilo vermedim ama reflü hastalığım oluştuğunda yemek falan yiyemediğim dönemler oldu ondan sonra yüzümün yuvarlaklığı gitti küçüldü ve dolgun olan elmacık kemiğim biraz kayboldu şımdı yesemde toparlayamıyorum kas kaybı yasamış olabılır mıyım. ? Ve yüzde kaybedilen kası geri almak için hangi besinleri ne kadar aralıkla tüketmeliydim bilgilendirebilir misiniz ?tesekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Gizem Hanım, Eğer yetersiz beslendiğiniz bir dönemden geçtiyseniz kilo kaybederken kas kaybı yaşamanız normaldir. Kas kütlesi artışının tek başına bir bölgeden olması çok zor. Genel olarak ağırlık antrenmanları yaparak sağlıklı kilo almaya çalışmalısınız. Bu süreçte yumurta, süt, yoğurt, peynir, kırmızı et, balık, tavuk, hindi, kurubaklagiller ve bulgur gibi proteinden zengin yiyecekleri beslenmenize eklemenizi öneririm. İyi günler dilerim.

9 Ocak 2016 10:22