SY
Soru Sahibi
20 Nisan 2016 20:57

Kilo almak istiyorum

Merhaba 20 yaşındayım ve 37 kiloyum. Kilo alamıyorum. Bir sürü tahlil yaptırdım temiz çıkıyor. Ne yersem kilo alabilirim ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Kilo almak için düzenli beslenmek gerekli. Hergün mutlaka kahvaltınızı yapın. Kahvaltıda ruşeymli ekmek, peynir, yumurta, tahin-pekmez gibi yiyecekler yenebilir. Ara öğünlerinizde meyve, süt ve kuru yemişleri tüketin. Öğle ve akşam yemeklerinizde çorba içmeyin. Çorba iştahınızı kapatabilir. Onun yerine et, tavuk yemeği yada kıymalı sebze yemeği / kurubaklagiller ile makarna / pilav ve yoğurt / ayran yemeye dikkat edin. Öğün atlamayın. Cvitamini ve Brgubu vitamin takviyesi alabilirsiniz.. Bir de probiyotik toz ya da tablet kullanmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

11 Haziran 2016 10:54