tm
Soru Sahibi
28 Ağustos 2021 00:21

yemek yemeye korkmak

merhaba doktor bey size nasıl anlatacağım bilemiyorum. sürekli soruları takip ediyorum başka yerlerdende sonunda bende yazmak istedim. benim bu sorunum 2017 yılında başladı. tıka basa yemek yedikten sonra geçirdiğim anskiyete ve panik atak sonrası sabaha kadar süreki mide bulantısı ve kusma refleksi yaşadım. O gün bugündür sürekli tekrar aynı şeyleri yaşamamak adına asla adam akıllı yemek yiyemiyorum. Sürekli yemekleri ölçerek tartarak Yanında sıvı almayayım fazla olur ya kusarsam aynılarını yaşarsam fazla mı yedim acaba diyerek geçiyor günlerim. Bazen aşırı yediğimi düşünerek krizlerde yaşıyorum hatta.Dışarıda bile yarım ekmek tavuk döner yiyemiyorum yanında ayran içmek ancak hayal fazla gelicek diye. Hayattan aldığım zevk bi hayli düştü başka sorunlarımda var ancak bu sorunum temel diyebilirim hiç psiyatrik ilaç vb kullanmadım. Yapılan yorumlar yüzünden psikiyatrik ilaçlardan hep çekindim ancak artık dayanamıyorum özgürce yemek yemek istiyorum.İlaçla aşma imkanım var mı? yoksa terapi mi almam gerekiyor sürekli ikilemler yaşıyorum. İlaçla iyeleşceğimede inanmıyorum açıkcası ancak yardım almak istiyorum. Burdan benimle alakalı birşeyler yazarsanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Terapi mi, ilaç mı? Terapiye bakalım önce, 10-15 seans gerekir; bedeli *** *** ** TL; süre 10-15 hafta; sonuç alamama riski büyük. İlaca bakalım; 2-3 seans gerekir; süre 4-6 hafta; bedeli *** *** ** lira; iyileşme %95 üzeri. Ben sizin gibi hastaları 2-3 seansta ilaç+terapi ile iyileştiriyorum. Çünkü işimi para kazanmak için yapmıyorum; satın alma ihtiyacı duyduğum bir şey yok. Günde en fazla 3 ya da 4 kişi ile çalışıyorum; çünkü bir psikiyatr/terapist günde 4'ten fazla kişiye yardımcı oluyorum derse dünyanın en büyük yalancısıdır, hastaları aldatıyordur. Piyasa, Instagram, reklam, medya maymunu doktorlardan tiksiniyorum. İsterseniz arayın, konuşalım.

28 Ağustos 2021 08:10