MB
Soru Sahibi
10 Nisan 2017 11:59

yaşlı beslenmesi

iyi günler hocam, beslenme - geri tepme sorunu yaşayan yaşlı ve kısmi yatalak bir hasta için eternal beslenme yerine oral olarak besinleri nasıl almasını tavsiye edersiniz? blender ile yiyecekleri hazırlamak ya da suyu nişastayla karıştırmak bir çözüm olabilir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Thicken up clear gibi kıvam artırıcı ürünler kullanılabilir; ancak altta yatan hastalığı yutmasına engelse mide tüpü takılması gerekebilir Geçmiş olsun

19 Nisan 2017 20:31