ÖG
Soru Sahibi
29 Ocak 2019 09:06

Boğazımda gaz sıkışması

Merhabalar boğazımda gaz sıkışması gibi bir şey oluyor sanki mide guruldaması gibi bir şey ve evde bu olay az aralıklarla oluyor yani rahatsız etmiyor pek ama bunaldığım ortamlarda mesela sınav ortamında çok oluyor ve aralıksız devam ediyor reflü gibi teşhisler konuldu gittiğim doktorlar tarafından ilaç tedavisi aldım fakat hala devam ediyor sizce ne olabilir hocam? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alper Döventaş
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Aeorofaji (hava yutma) gibi tarifliyorsunuz. Genelde stresle ilişkilidir; ancak yemek borusunun motilite (fonsiyon) bozukluklarının dışlanması açısından gastroenterologlar tarafından manometre ve pasaj grafisi istenmesi daha uygun olur. Geçmiş oldun

31 Ocak 2019 10:06