Ed
Soru Sahibi
27 Nisan 2014 17:15

yardımcı olabilir misiniz?

ben ftr 1.öğrencisiyim. Hacettepe de öğrenciyim. Bizim bölümün lisanstan sonra akademik kariyer sıçrama yapabilme imkanınnın yüksek olduğunu işittim. Konu hakkında fazla bilgim yok. bunun gerçekle ilgisi nedir? merak ediyorum hem. ben mezun olunca iş imkanı sıkıntısı çeker miyim acaba ? (zamanın şartlarını göz önüne alacak olursak..) yüksek lisans için ne yapmam gerekir merak ediyprum. aşamaları nelerdir biraz bilgilendirebilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle şunu söyleyeyim mesleğimiz dünyada geleceği olan ama Türkiye'de karartılan bir meslek ne yazık ki. Hızla açılan ve açılmaya devam eden okullar nedeniyle akademisyen ihtiyacı daima olacaktır. Akademisyen olmak benim mezun olduğum dönemde özellikle erkek akademisyen azlığı nedeniyle erkekler açısından oldukça kolaydı şuan için net bir cevap veremiyorum. İş bulma zor olmayacaktır ama istediğin veya bugünün maddi şartlarında bir iş bulman çok zor olacaktır. Eğer burdur'da yaşıyorsan yaz tatilinde burdur devlet hastanesinde çalışan meslektaşım, dostum ismail çalık adlı arkadaşımdan akademisyenlik hakkından detaylı ve sağlık bilgi alabilirsin. Allah yardımcın olsun.

29 Nisan 2014 00:14