an
Soru Sahibi
29 Temmuz 2020 13:30

anterior ödemi

Anterior çapraz bağ hafif ödemlidir. Tibiofemoral eklem sıvısı hafif artmıştır Teknik: T1 sagittal, T2 FLASH sagital; T2 sagittal, PD FATSAT koronal, aksiyal sekanslar elde olunmustur Hocam merhaba , 34 yaşındayım ve anterior çapraz bağ ödemi bende geçmiyor ne yapmam gerekli lütfen yardım edin. Dizimin tam arka alt adele kısmında acı var yere oturamıyorum. Ödemden olduğunı söyledi doktor ilaç yazdı ancak geçmedi. yaklaşık 3 aydır ödemi atamadım. dizimin arka kısmında hafif aşağıda bir acı var ne yapmam lazım hocam lütfen yönlendirin beni. Anterior ile ilgili hiçbir bilgi yok internette. Yardımınız için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle geçmiş olsun nuri bey. Sizin arka kısımında ki ağrının sebebi popliteus kası olma ihtimali var. Bu kası için yapılacak bazı işlemler rahatlatabilir. Onun dışında eklem içine yapılan ozon enjeksiyonu ödemi gidermekte çok etkili bir yöntemdir. Tavsiye ederim. Ben akademi meram hastanesinde doktor ahmet özcan kızılkaya ile birlikte çalışıyorum. Bayram sonrası gelirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

31 Temmuz 2020 09:13