ES
Soru Sahibi
28 Kasım 2016 22:59

Manuel terapi

Hocam benim bel ve boyun fıtığım var bunun tamamen geçmesi manuel terapiyle mümkünmü?konyada işinin ehli olan tavsiye edebileceğiniz manuel terapi uzmanı varmı acaba ?birde manuel terapinin fizik tedaviyle arasında be gibi avantaj yada dezavantaj var ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

2 cevap
Cevaplar (2)

Öncelikle geçiken cevap için çok özür diliyorum. Yeni binaya geçiş işlemlerinden dolayı maillerimize dönüş yapamadık. Manuel terapi, tamamen elle yapılan ce hastadaki amatomik minimal bozulmalır düzeltmeye yönelik tedavi yöntemi olarak düzeltilebilir. Klasik fizik tedavide ısı ve elektrik ajanlarının ardından hastanın ihtiyacı doğrultusunda egzersizler yaptırılır bu yönüyle manel terapi klasik fizik tedaviden çok farklıdır. Kesin iyileşmeden bahsetmek zordur ama semptomatik iyileşme sağlanır bu da yaşam kalitenizi oldukça arttırır. Konya da osteopati tedavisi alacağınız bir iki yer var ama ben dr portakal tıp merkezinde ki fizyoterapist kemal beyi tavisye ederim. Geçmiş olsun.

3 Ocak 2017 16:40
ES
Soru Sahibi

Teşekkür ederim

5 Ocak 2017 22:37

Rica ederim.

18 Ocak 2017 08:03