23 Ocak 2021 16:42

Yanlis yapilan dolgu dislerimin oturmasini bozdu

Merhaba, benim kucuk azi disime bir yil önce dolgu yaptirmistim. Ilk once fazla dolgu yapmisti doktor sonra asindircam diye dolguyu fazla asindirdi.bandi isirdigimda dis tam isisrmiyor bosluk kaliyor bantta. Dolgu fazla iken ciddi çene agrisi yapmisti. Dolguyu asindirinca fazla asindirmis bu seferde o dişte oturmama ve köpek disimin etinde kirmizilik olmaya basladi. Baska disciye gösterdim oda bantta isirik izi gormedi .dolguyu komple söküp yeni dolgu yapmak lazim dedi.dolgu ustune dolgu yapilmaz dedi. Kayma vs olur dedi. Zamanla oturur demisti uzun zaman oldu ama o bolgedeki kopek disine vs yemek yerken basinv geliyor dis eti zarar gordu. O kucuk azinin dolgusu biraz derinmis sinire yakin.dolguyu sokup dolgu yapilirsa sinire yakin oldugundan kanala donebilir dedi.risk buyuk diye idare ederim dedim ama zamanla iyi olacagina zarar verdi. Özetle dolgudan asininan kismi ustune dolguyu komple sokmeden ekleme yapmak mumkunmu alt azi ust azi disin tam oturmasi icin...yoksa mecburmu komple dolguyu sokmek.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Barış Ünlü
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Selamlar, dolgunun bastan yapılmasında fayda vardır. Eski dolguda göremediğiniz ve hasarlanmış alanlar mevcut olabilir. Saygılarımla

23 Ocak 2021 17:05