EF
Soru Sahibi
26 Mart 2020 13:13

Yanlış ACL operasyonu

İyi günler hocam, 4 yıl önce halı sahada sakatlandım.o günden sonra defalarca mr çekildim ve ameliyattan vazgeçtim. Mr sonuçları hep aynı, ACL tama yakın bütünlük kaybı ve menisküs 2. Grade. Karar verdim ve masaya yattım sonunda geçtiğimiz günlerde.fakat operasyon eanasınsa spinal anestezi aldım ve ameliyatı yapan hoca yarısının durduğunu öçb ın, dizimdeki bu boşluk hissinin iç menisküs yırtıklarından olduğunu ve öçb ile ilgili işlem yapmayacağını söyledi. Menisküsleri dikti ve %50 üzerinde öçb nin futbol oynayabilmek için rahatlkla yeteceğini söyledi.şu an yatıyorum ve beynimi kemiriyor hocam, benim dizimdeki boşalma ve dönme hissi çok yüksekti.minik bi kaygan zeminde bile dizim dönüyordu.hocanın dediğinin doğru olmama ihtimali var mı.menisküs yırtığı dizimin bu kadar çabuk dönmesine sebep olabilir mi??yoksa operator yanlış karar mı verdi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ersin Erçin
Ortopedi ve Travmatoloji

İyi günler muayene ve Mrg lerinincelektiden sonra ayrıntılı cevap verebilirim Durum duzeldikten sonra tekrar iletişime geçelim

13 Nisan 2020 21:06