EA
Soru Sahibi
25 Şubat 2020 00:26

Sağ bacak us

Sağ bacakta şişlik şikayeti ile Ortopedi bölümüne gittim ve US ile bakıldı ve sonuçta; Sağ ana,yüzeysel, derin femoral venler, Büyük safen ven, popliteal vende kompresyoma ve Augmentasyona cevap vardır. Akım dalga formları solunumla faziktir. Trombus ya da darlık izlenmedi. VSM proksimalde 2.3 mm dir. VSM poplitial düzeyde 2.1 mm olup reflü akım izlenmedi. Popliteal ven komşuluğunda nontromboze variköz venler izlenmiş olup bu düzeyde perdoram ven çapı 1.9 mm olup reflü akım izlenmesi. Sonucu çıktı ve sadece şişlik için jel verildi. Burda yazanlar nedir ne anlama gelmektedir ileride sıkıntı olurmu yardımcı olup aydınlatırsanız çok sevinirim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ersin Erçin
Ortopedi ve Travmatoloji

İyi günler damarlarda varisler var ama ileri düzeyde değil açan arkasında agri çabuk yorulma şişlik yapabilir Geçmiş olsun

13 Nisan 2020 21:08