CB
Soru Sahibi
24 Haziran 2017 09:28

Yan bağ ve çapraz bağ

Merhaba hocam ben askeri personelim 2012 yılında yaşadığım bi çatışma da kayalıklardan düşme sonucu çapraz bağlarda ve yanbağlarda ciddi hasar oluştu. O zamanlar durumun farkında olmadığımız için ufak tedavilerle geçiştirdik. Ama şimdi yürümede bile sıkıntı çekiyorum. MR çektirdim ön çapraz bağlar uç boynuzunda üç adet yırtık var bide 1,5 -1,8cm ölçülerinde kist var yazıyor. Ne yapmam gerek şu an Iğdır da çalışıyorum temmuz da iznim var sizinle görüşme imkanımız olabilir mi ameliyat olursam ne kadar zamanda ayağa kalkarım bizim işte üç aydan fazla rapor olmuyor çünkü. Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Ön çapraz bağ ve menisküsler için ameliyat gerekebilir. Menisküs onarımı yapılırsa 6 haftada tam yürüme , 3 ayda koşu yapabilirsiniz. Temmuz ayında çalışıyorum. Geçmiş olsun

3 Temmuz 2017 14:50