9 Eylül 2021 10:41

Sağ ve sol arası farklılık

Merhabalar Soner hocam izninizle bir sorum olacaktı. Ben vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum yaklaşık 1 yıldır da seğirmelerim mevcut azalıp artan cinste. Benim sağ tarafımdaki kaslar sol taraftaki kaslarıma göre biraz daha çökük duruyor ama boylarını metre ile ölçtüğümde aynı çıkıyor. Mesela sağ elimin üzerindeki hipotenar dediğimiz kısımda elimi pençe yapınca bi çökme görüyorum ya da triceps kasımı sıkınca birazcık daha fazla içeri çökük gibi duruyor. Bacağımda da aynı durum geçerli sıkınca daha bir çizgiler belli oluyor aynı şekilde çökükte var. Normal bir şekilde ölçünce dediğim gibi boylar aynı ve ben bir de solağım. Yağ oranım da oldukça düşük. Bu sıkıntım herhangi bir hastalık belirtisi olabilir mi sayın hocam? 3 iğneli emg çektirdim als şüphem yüzünden herhangi bir şey çıkmadı. Teşekkürler hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Sinir basısı olabilir. Bir uzman hekimin değerlendirmesinde fayda var.

9 Eylül 2021 15:12