SF
Soru Sahibi
1 Eylül 2021 13:15

Kavrama kabiliyetinin tükenmesi

Değerli Soner hocam merhabalar iyi günler diliyorum izninizle bir sorum olacaktı. 24 yaşındayım vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorum. Sorunum şu ya da bilmiyorum normal bir süreç mi? Hocam şimdi biceps ve ön kol için hummer curl hareketini yapıyorum. Dambılları kavrıyorum hiçbir sıkıntı yok hatta ilk 2-3 set zorluk çekmiyorum fakat son sette son tekrarlara doğru kavrama kabiliyetim çok çok zayıflıyor yani hocam ben sıkmak istiyorum ama serçe parmağımdan başlayıp diğer parmaklara kadar sıkamama eğilimi başlıyor. Zayıf düşüyor adeta ve sonra dambıl elimden kayıyor yavaş yavaş sadece baş parmak ile işaret parmağı ile tutuyorum. Serçe parmağı ağırlıklı olmak üzere yüzük parmağı taraflarına doğru emir veremiyorum sanki. Tükeniyor tamamen ama dinlendikten sonra tekrar yapabiliyorum fakat sonlara doğru yine aynı oluyor. Sol tarafta yok. 1 ay önce iğneli emg çektirdim herhangi bir şey bulunmadı bu sıkıntı ağır kilolar ile deneyince oluyor. Normal bir süreç midir sayın hocam? Saygılar sunuyorum hocam teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Egzersiz sırasında kaslarda ödem oluşur. Bu da siniri bası altına alarak uyuşmalara neden olabilir. Ağırlıkları azaltarak spor yapabilirsiniz

9 Eylül 2021 15:15