AB
Soru Sahibi
25 Ekim 2021 15:41

Von hippel lindau

Hocam merhaba bende dengesizlik vardı birde tansiyonum ara sıra 12 8 Ara sıra 13 8.5 çoğu zaman *** *** **.5 falan yaşım 17 internette bu tarz sıkıntıların von hippel lindau diye birşeyde olabildiğini gördüm kulak çınlamam da var kardiyoloji eko nöroloji MR KBB muayene kan testleri normal şükür sadece hgb hct ve eritrosit sayısı sınırlarda ailemde kimsede böyle birşey yok bende olma şansı var mı korkuyorum anksiyetem de var lütfen cevap verin iyi günler

2 cevap
Cevaplar (2)

Evet olma olasılığı var ancak bu genetik bir hastalık ve gen analizi yapmadan net birşey söylemek çpk zor. Geçmiş olsun

12 Kasım 2021 13:16
AB
Soru Sahibi

Anladım olsaydı ama belli olurdu değil mi mr larım falan normal çıktı bi sıkıntı olsa görülürdü değil mi eritrosit yüksekliğinin bunla alakalı olma ihtimali düşük sanırım bu hastalık tümörlere sebeb veriormuş benim şükür mr falan normal şimdilik bir teste gerek varmı

12 Kasım 2021 13:36

MRda olmayıp genetik tesstte çıkabilir.

14 Kasım 2021 16:02