TS
Soru Sahibi
20 Kasım 2021 20:45

Uykudan uyanınca çene kitlenmesi hareket edememe

Hocam merhabalar ben 22 yaşında erkek bireyim. Hocam 3 hafta önce ve dün gece uykuda korkunç rüya gördüm ardına uyandım. O an ağzım kitlendi kulağımda çınlama sanki rüzgar sesi gibi basınç hissi oldu. Hareket edemiyordum 15 20 saniye öyle kaldım. Hocam ben antidepresan kullanıp bıraktım sürekli 3 defa ve en son 1 aydır içmiyorum bunun etkisi olabilir mi? Ne yapmam lazım cin falan musallat olmuş olamaz değil mi hocam? Korkuyorum ne yapmamı önerirsiniz hocam teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Konu antidepresan kullanmanızla, antidepresanı bırakmanızla ilgili değil; sizin tahmin ettiğiniz "cin musallat olması" ile HİÇÇÇÇÇ ilgili değil. Parasomnia grubundan "uyku felci" gibi görünüyor. Nedenini tespit edip ona göre tedavi planlanmalı.

20 Kasım 2021 21:04