AF
Soru Sahibi
8 Şubat 2012 09:25

uyku sorunu

merhaba benim 13 yaşında bir kızım var tek çocuk akşamları bizden ayrı yatmak istemiyor 12 yaşına kadar benimle uyuyordu .daha sonra zorda olsa odasında yatmasını sağladık.fakat uykuya dalana kadar odasında bekliyorum 11de yatıyorsa uyuması 1 oluyor .gece 5 gibi uyanıp beni çğırıyor .yanıma yat korkuyorum diyor .artık bu hepimiz için zorlaştı sabah kalkmakta zorlanıyorz nasıl bu sorunu aşarım fütfen yardımcı olun bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

MerhaBa, Çocuğunuzdaki problemler korku kaynaklı olabilceği gibi. Kendisiyle ilgili özgüven problemleride olabilir. Çocuğunuzla konuşup korktuğu şeyleri öğrenip onlara yol açan etkenleri ortadan kaldırmalsınız. Buna rağmen hala uyku problemi geçmezse bir uzmandan yardım almalısınız. Çocuğunuzla bereber çalışılması gereken bir durum olabilir. İyi günler.

8 Şubat 2012 16:57