CZ
Soru Sahibi
12 Kasım 2021 16:09

Ultrason sonucu

Sol meme retroareolar bölge duktuslarında ektazi izlendi.sol memede bazıları yoğun içerikli 1 cm den küçük kistler izlendi.Sol meme saat 1 2 hızasında meme başından yaklaşık 2 cm uzaklıkta duktuslarda fokal 7.6 mm e ulaşan dilatasyon ve duktus içlerinde kanlanmayan yaygın dolum defektleri mevcuttur yoğun içerik papillom ayrımı için örnekleme önerilir her iki aksiller alanda patolojik boyutta ve görünümde büyümüş lenf nodu veya kitle saptanmamıştır.sonuç Sol memede tarihli duktuslarda dilatasyon ve duktus içlerinde yaygın dolum defektleri yoğun içerik .papillom ayrımı için örnekleme önerilir ( BI-RADS-4A) lütfen yorumlanabilir misiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Klinik olarak değerlendirmeden sadece Usg raporuna göre karar vermek doğru olmaz. Bu sonuca göre biyopsi önerilmiş. Dediğim gibi muayene bulgularına göre belki önce MR da önerilebilir. Hekiminiz sizi yönlendirecektir.

14 Kasım 2021 09:19