KM
Soru Sahibi
25 Ağustos 2021 14:24

Mamagrofi açıklama

Cilt ve cilt altı dokuları doğal olarak izlenmiştir. Her iki tarafta Tip meme paterni mevcuttur. Yapı distorsiyonu ya da patolojik anlamı olan kalsifikasyon/kalsifikasyon kümesi yoktur. Sol meme santral ve alt dış kadranlarda en büyüğü 6 mm çaplı düzgün konturlu nodüler opasiteler izlenmektedir. Sağ meme santral kadranda 8 mm çaplı asimetrik opasite mevcuttur. US bakı ve MG kontrolü önerilir. Bilateral aksiller alanlarda patolojik lenf nodu saptanmadı.ultrasonda bişey çıkmadı ama bu açıklamalar tedirgin etti hocam,teşekkürler cevap için.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Erkan Öztürk
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Bu açıklamalarda anormal bir şey tarif edilmiyor. Fakat memeyi muayene etmeden değerlendirmek doğru olmaz. Hekiminizin önerileri daha doğru olacaktır

30 Ağustos 2021 09:07