AD
Soru Sahibi
24 Ekim 2016 14:59

Tuvalet Eğitimi

Merhaba hocam.ben kızımla ilgili bir şey danışmak istiyorum.kızım 27.ayını tamamlayınca tuvalet eğitimini verdim, bir haftada öğrendi.2-3 hafta sorunsuz gitti.ancak son üç haftadır çişini söylememeye başladı.bu durum sadece oyun oynama sırasında olmuyor, yani oyuna dalmasından kaynaklanmadığını anladım.kakasını hala söylemesine rağmen,çiş konusunda ilk günlere dönmüş durumdayız.bu durumun sebebi sizce ne olabilir ve nasıl davranmam gerekir?(Bu arada bahsettiğim durum gündüzleri için geçerli.geceleri hiçbir şekilde uyandıramadığım için uykuya daldıktan sonra bezliyorum)İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Sayın Dilay hanım, çiş eğitimi için uygun bir zamanda öğrenmiş. Ancak bazen çocuklar bazı baskılardan ve üstlerine gelinmesinden hoşlanmayabiliyorlar. Yapmanız gereken onu zorlamadan ve gündüz de altını bezlemeden sabırla tekrar çiş eğitimini ele almanız. Gece o farketmeden bezleyebilirsiniz. Saygılarımla.

7 Kasım 2016 20:54