BN
Soru Sahibi
26 Ağustos 2021 12:56

Aşırı aktif mesane

Doktor Bey merhaba, 5 yaşında kızıma aam teşhisi koyuldu gece ve gündüz dahil çiş kaçırıyor ultrason,üroflowmetri ve çiş günlüğüne bakılarak teşhis koyuldu. Üropan şurup verildi 1 ay kullansın denildi ancak şurup yarım ölçek sabah yarın ölçek akşam veriyorum ateş ve yüzde kızarma yapıyor ne yapmalıyım bilemedim devam mı edeyim, ilacı mı azaltayım yanında ateş düşürücü mü vereyim fikrinizi merak ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Halil Tuğtepe
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Merhaba, geçmiş olsun. Üropan'ın yaptığı ateş değil, yüzde kızarıklıktır. İlk önce sabah akşam 2 cc'ye düşün. Üç gün böyle kullanın, sonra sabah akşam 3'er cc (bir üç gün daha), sonra sabah akşam 4'er cc (bir üç gün daha), sonra bir kaşığa geçin. Eğer kızarıklık devam ederse Detrusitol diye bir hap var ona geçilebilir. O da olmazsa tek çare bizim ilaçsız uyguladığımız ve çok başarı sağladığımız pelvik taban rehabilatasyon metodu kalıyor. Bunun için bir 10 gün bize zaman ayırmanız gerekmektedir. Tekrar geçmiş olsun

1 Eylül 2021 08:26