AG
Soru Sahibi
3 Eylül 2015 23:01

Tugra toprak

Merhaba. Benim 5 yaşındaki oglum yaklaşık 2 aydir parmak etlerini yiyor, derisi inceldigi icin aciyo bantliyoruz diğerine geciyo. Biz nasıl davranacagimizi bilemiyoruz :( yardimci olurmusunuz?

2 cevap
Cevaplar (2)

hangi durumun sonrasında bu davranışın açığa çıktığından biraz bahseder misiniz? ayrıca yaşantınızda herhangi bir değişiklik meydana geldi mi? biraz daha detaylandırırsanız sevinirim.

15 Ekim 2015 23:08
AG
Soru Sahibi

Yasantımızda hıcbir degisiklik yok. Ve bu olayı baslatcak hıc bir sey olmadı tabi benim bildigim.3ayı gectı ve dun psikologa gıttık cocugun davranıslarının gayet normal oldugunu soyledi.bazı testler sonucu benim asırı kaygılı ve kontrol etme bozuklugu yasadıgımı ve benim ikac tedavisine baslamam gerektigini soyledi.yani tedaviye benden baslanılacak.ilginize tesekkur ederim

16 Ekim 2015 13:50

stresli, kaygı düzeyi yüksek ve endişeli çocuklarda genellikle bu tür davranışlar açığa çıkabilmektedir. 0-7 yaş gelişim grubu içerisinde yer alan çocuklarda açığa çıkan davranış sorunlarında genellikle günlük yaşantıda meydana gelen değişiklikler ve ebeveyn tavır tutum ve davranışları incelenir. tedavi sürecine ilişkin ise şunu belirtmekte yarar var tek başına ilaç tedavisi genellikle bi işe yaramaz. bunun yanında psikolojik danışma sürecine dahil olmanızı öneririm. siz sürece başladığınız kişi ile görüşmelerinize devam edin. sizi mutlu edebilecek beklentileriniz doğrultusunda bir gelişme meydana gelmezse o zaman sizlere yardımcı olabilirim. sevdiklerinizle mutlu zamanlar geçirmeniz dileğiyle. iyi günler...

17 Ekim 2015 14:32