AN
Soru Sahibi
17 Mart 2021 21:09

Tibbi genetik üzerine

Mbr hocam size ulasamadik hocam dmd tasiyici idi eşim ilk bebegimizizi yapmak istedik ve size 13 tane embiryo gonderdik 4 tanesi saglikli olarak geldi sizden yarin tranfer gerc3klesecek hocam ama aklimiz da soru isareti kaldi simdi bebegimiz olursa elde edilen embiryolardan dmd hastasi olmayacak mi dmd tasiyici olmayacak mi hocam lutfen cevaplayin sorumu rica ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Biz prensip olarak ve herhangi klinik bir engel yok ise DMD ve diğer X linked tek gen hastalıkları için SNP veya STR marker analiz destekli PGT-M teknolojisi kullanıyoruz, Bu sayede hem embriyodaki, hastalığı test ederken hem de taşıyıcı ve normal olup olmadığı bilgisine de ulaşıyoruz. Dr Volkan Baltacı

8 Ağustos 2021 13:39