KV
Soru Sahibi
28 Haziran 2021 10:46

Nescav sendromu

1 yaşında oğluma genetik test sonucu olarak nescav sendromu tanısı koyuldu bu tanı ve hastalık hakkında bilgi icin gelebilir miyiz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bu hastalık dominant kalıtılan ve hem vücutsal gelişim geriliği ve mikrosefali hem de santral sinir sistemi gelişim gerilikleri ile seyreder. Bu hastalıkta vakalar taze mutasyon ile ortaya çıkabileceği gibi variabl ekspresyon sebebiyle sizde ev eşinizde de test yapılmalı zira bu konuya gelecek çocuklarınızı planlarken ihtiyaç duyulacaktır. Daha detaylı bilgi almak veya probleminiz için *** *** ** 01 den randevu alabilirsiniz. Dr Volkan Baltacı

8 Ağustos 2021 13:23