DG
Soru Sahibi
6 Ocak 2010 11:33

test sonuç birim referans aralığı

test sonuç birim referans aralığı açıklama HBsAg 75.42 ( pozitif) s/co negatif <0.9 gri bölge 0.9 -1 pztf >=1 hcv kart test (-) negatif test snucları böle cıktı ama dr bişey sölemedi yrdmcı olrmsnz lütfen ....

1 cevap
Cevaplar (1)

Gul hanım geçmiş olsun, vermiş olduğunuz sonuçlardan sadece HbsAg pozitifliği olduğunu görüyoruz. eğer sadece testlerinizden bu pozitifse şu anda sarılık mikrobu taşıdığınız anlamına gelir. Ancak hasta olup olmadığınız konusunda tek başına bu testle bir şey söylemek güç. karaciğer ile ilgili kan testleri ve ultrasonu yapmak gerekir. sonuçlarınızla intaniye polikliniğine giderseniz size daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir

6 Ocak 2010 23:51