SH
Soru Sahibi
20 Haziran 2011 12:49

hocam merabalar kilinik ve laboratuvar sonuçları su sekilde : antrum yaygın

hocam merabalar kilinik ve laboratuvar sonuçları su sekilde : antrum yaygın ülser ödemli alanlar mevcut. makroskobi: 0,1-0,2 CM çaplarında 3 adet biyopsi materyali T1 kta MİKROSKOPİ: HİSTOLOJİK seri kesitlerde mide mukazasında yüzeysel ülserasyon,yüzeyde eksuda ,tunikapropriada ödem ,konjesyon,lenfosit,plazmosit,lokosit,infiltrasyonu görüldü.kript lümenlerinde giemza boyası ile pozitif boyanma gösteren helikobakter pylori saptandı.pas boyası ile mantar hifası görülmedi intestinal metaplazi izlenmedi mikroskopik tanı: ÜLSER AKTİF KRONİK HELİKOBAKTER PYLORİ .MİDE ENDOSKOPİKBİYOPSİ HOCAM BU SEKİLDE BİR RAPOR VERİLDİ YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDER ÇALIŞMALARINIZDA BASARILA DİLERİM

1 cevap
Cevaplar (1)

Hasan Bey, endoskopi sonucunuza göre mide ülseriniz var ve bunun nedenide Helikobakter pylori denen bir bakteri türü.Başlangıçta bunun için 3 ilaçlık bir tedavi protokolü var. Tedavinizin düzenlenmesi için doktorunuza gitseniz iyi olur. Geçmiş olsun

20 Haziran 2011 22:34