GA
Soru Sahibi
1 Haziran 2011 15:30

merhabalar hocam benim sol omuzumdan sırtıma doğru yanma şeklinde bir ağrı

merhabalar hocam benim sol omuzumdan sırtıma doğru yanma şeklinde bir ağrım var iki yıl önce bu bölgede önce hissizlik başladı şimdi dokunduğumda yanma şeklinde ağrı oluyor.özellikle bu sorun için doktora gitmedim ama yapılan kan tahlilleri normal çıktı.sırtım için çekilen rötgenlerde de doktorların dikkatini bir şey çekmedi ama şimdi hareket ettirdiğimde ya da dokunduğumda ağrı oluşuyo ve kaşıntıda yapıyor daha önce su çiçeğide geçirmiştim zona hastalığı başlanğıcı olabilirmi bu konu hakkında beni bilğilendirirseniz çok mutlu olurum teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler Ayla Hanım, öncelikle geçmiş olsun. Zona hastalığı çocuklardaki su çiçeğine yol açan virüsün erişkinde yaptığı bir hastalık. Söylediğiniz şikayetler zona hastalığında da karşımıza çıkıyor. Vücudun bir yanında, en çok göğüs ve sırt bölgesinde, vücut direncinin düştüğü zamanlarda karşımıza çıkar. Başağrısı, halsizlik, yorgunluk, şiddetli ağrı ve yanma ve ciltte kızarık kabarcıklı döküntülerle karakterize bir hastalık. Cilt bulgusu olmadan ağrıyla karakterize formuda var. Bunun için doktorunuza gitmenizi öneririm, Zona değilse tanıya yönelik araştımak gerekir. İyi günler dilerim

2 Haziran 2011 18:46