NK
Soru Sahibi
21 Mayıs 2019 11:09

Sut disinde Çürük ve sallanması

Hocam 20 aylık oğlumun üst kesici disinde çürük vardı.biberon curugu 3 yaşından önce müdahale edilemez dediler.curuk gittikçe ilerledi.pamukla temizlemeye çalışırken oynadığını farkettim.sallaniyor dis ne yapmalıyım.ancak bayram tatilinde kayseriye gelecegiz.dis çekilir mi kendiliğinden duser mi yada dişi kurtarma ihtimalimiz var mi.suan benim yapabileceğim ne var.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Kevser Kolçakoğlu
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

İlgili dişlerin genel anestezi veya sedasyon altında tedavisi gereklidir. Tedavi şansı varken beklemek diş kaybı ile sonuçlanabilir

31 Mayıs 2019 09:33