ÖÖ
Soru Sahibi
2 Mayıs 2021 23:28

Sürekli tekrar etme herseyi ezberleme

Merhabalar Hocam, 4 yaşında bir kızım var. Kelime dağarcığı çok geniş. Ancak karşılıklı diyalog hiç yok. Sadece ezberlediği şarkılar, çizgi filmlerdeki replikler sürekli bunları tekrarlıyor soru sorarken aynısını tekrar ediyor. Yavaş yavaş toparladı biraz düzeldi gibi ama tekrarlama var. Mesela çikolata istiyorum yerine çikolata yer misin diyor. Parkta oynamayı cok seviyor ama evdeyken asla parka gidelim dışarı cıkalım diye istekte bulunmuyor. Bu ara tv yi kaldırdık telefon biz bile almıyoruz artık. Telefon düşkünü kızım bi kere bile sormadı telefonu tv yi. İlginc bi şekilde sanki onlar hiç yokmuş gibi tepkisiz. Ağrısı olsa söylemez. Ağlar sadece neresinin ağrıdığnı söylemez. Cok sıcakkanlı hafızası cok güçlü bir cocuk. Bir senedir kimseyle görüşmüyoruz. Park market dışında hep evdeyiz.Ne yapmalıyız?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Özde Hanım Öncelikle tebrik ediyorum sizi Çünkü çocuğunuza ekran maruzuyetinin sonucu gözlemleyip. Ekran kullanımını sifirladiginiz icin Ve sonucunda olumlu gelişmeleri gözlemlemişsiniz Ancak daha sağlıklı bilgi vermem için Çocuğunuzu gözlemleyip gelişim takibini yapip sizlerden ebeveynlerden gelişim öyküsünü almam ve değerlendirme yapmam gereklidir. Sevgilerimle

14 Mayıs 2021 10:16