TA
Soru Sahibi
25 Ağustos 2021 20:33

Spor yaralanmasi

Merhaba hocam, hocam bundan yaklasik 6 7 yil once sert bir futbol sahasi zemininde futbol oynarken sol ayagim istemsiz olarak disa dogru acildi ve kapatamadim, mac sonrasinda baktigimda sol adele kisminin mosmor oldugunu fark ettim, agri gecer diye bekledim fakat gecmedi, mekik cekerken, hapsirma aninda bile agri hissettim, daha sonra ankarada igne tedavisi oldum 3 seans kan alip ilacla kasiklarima enjekte edildi, kismen duzeldim agrisiz futbola tekrar basladim fakat yine mac esnasinda sag ayagimda hissettim ayni aciyi, ayak derken hocam bacak ust kismi ic taraf gobek alti diye tabir edilen yer, normalde 100 metre kosucusuydum fakat suan iki bacagimin arasina birsey koyup sikamiyorum, ellerim ile oturur vaziyette ayaklarimi disa dogru itemiyorum sanki orada sinir var ve cok fena agri hissediyorum, sporcu fitigi diye soyleyen hocalarimiz oldu fakat genel cerrahi hocalarimiz yok dedi, pubis olabilir diye soylendi, degisik mr turlerini bile cektirdim nefes tut birak vs ama tedavilerin hic biri fayda etmedi, suan elim ile o bolgelere bastirdigim zaman cok agri hissediyorum, sebebi sizce nedir hocam lutfen yardimci olun bu sakatlik piskolojimi bozdu, adinizida cok duydum yardimci olabilirseniz memnun olurum, saygilarimla

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Kas yırtığı geçirmişsiniz. Uygun tedav ile düzelebilen bir durum. Bir spor hekimliği polikliniğine gitmenizi öneririm.

9 Eylül 2021 15:16
TA
Soru Sahibi

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim, Kayseri ilindeyim fakat hafta içi çalışıyorum, hafta sonu randevu alabiliyor muyuz?

9 Eylül 2021 18:39
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Maalesef hafta sonu kapalıyız.

9 Eylül 2021 23:22