TT
Soru Sahibi
22 Şubat 2016 23:53

spor egzersiz

hocam merhaba yasım 40 kılom 67 boy 1.70 hergün dişarıda spor yapıyordum prkata 45 dk tempolu yuruyus havalar çok soğudu evde koşu bandı var dişarıda yapılan sporla koşu bandında YAPILAN SPOR ARASINDA FARK VARMI KOŞU BANDINDA SPOR YAPARSAK FAYDASINI GÖRÜRMÜYÜZ KOŞU BANDINDA HOCAM KAÇ HIZDA KAÇ DK SPOR YAPMAMIZ GEREKTİĞİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM KUAFÖRÜM SAGLIKLI YAŞAM İÇİN SPOR YAPIYORUM

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Tamer Bey, Sporu nerede olursa olsun yapın ve hayatınızın bir parçası haline getirin. Açık havada spor yapmak oksijen tüketim kapasitenizi arttırır ve yağ yakımınızı destekler. Ancak şartlar el vermediğinde elbetteki kapalı ortamlarda yürüyüş bandında da spora devam edebilirsiniz. Faydasını görürsünüz. Kondisyonunuzun nasıl olduğunu bilmiyorum onun için size şu kadar hızda yürüyün diyemem. Fakat ideal nabız aralığınızda yürüyüş yapmalısınız.. İdeal nabız aralığı sizin yaşınız için ortalama *** *** ** aralığında olmalıdır. Yaptığınız antrenmandan maksimum fayda almanız için bir fitness ya da spor eğitmenine danışmanızı öneririm. İyi günler dilerim.

23 Şubat 2016 12:30