ez
Soru Sahibi
29 Ekim 2012 11:50

spermiogram

hocam iyi günler bi sorun olcaktı 4 aylık evliyim çocugum yok iki taraflı varikosel oldugunu söylediler sperm tahlili sonucum şöyle görünüm kirli beyaz ph alkali volüm ml 2cc sperm sayısı 25 milyon a4 ileri hızlı %20 a3 ileri yavaş %25 a2 yerinde %25 a1 ölü %30 açıklama 4-5 lökosit bunlar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Spermiogram sonuçların çok kötü sayılamaz. Ancak varikosel tespit edildi ise ameliyat olduktan sonra sperm parametrelerin daha iyi bir duruma gelebilir ve o zaman da gebelik olasılığı daha da artar.

30 Ekim 2012 13:29