AH
Soru Sahibi
4 Ocak 2018 10:29

Sol diz mr incelemesi

Hocam iyi günler mr sonucunda snovyal sıvı miktarı minimal artmıştır-medial menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon- lateral menisküs anterior ve posterior hornlarında grade 2 dejenarasyon mevcuttur yazıyor . Anterior ve posterior krusiat ligamentler, lateral ve medial kollateral ligamentler ile patellar tendonun bütünlükler korunmuş olup sinyal intensiteleri normaldir. Popliteal fossada baker kisti mevcuttur periartiküler kas ve diğer yumuşak dokular normaldir yazıyor zahmet olmaz ise biraz açarmısınız bunu

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Murat Baloğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

şikayetiniz nedir ayrıntılandırımısınız

5 Ocak 2018 08:42
AH
Soru Sahibi

Diz bölgesi ve baldır bölgesinde ağrı şikayeti için hekime başvurdum kisten dolayı olduğunu düşünüyordum mr sonucunda menisküs yırtığı çıktı tedavi için patella delikli dizlik 1 ay takmamı ve naprosyon jel, iki adet hap ağrı kesici ve kas gevşetici verdi 15 gün ilaç tedavisi ardından 15 gün egzersiz verdi bunları uyguluyorum fakat ara ara Ağrı oluyor ilginiz için teşekkür ederim

5 Ocak 2018 23:42
Op. Dr. Murat Baloğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

bu bulgularla fizyoterapi öneririm

6 Ocak 2018 09:01
AH
Soru Sahibi

İlgniz için çok teşekkür ediyorum

6 Ocak 2018 09:42
Op. Dr. Murat Baloğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

geçmiş olsun

9 Ocak 2018 13:25