SF
Soru Sahibi
19 Ekim 2017 21:02

sol diz mr incelemesi acil

20 gün önce halı sahada top oynadıktan sonra dizimin alt kısmında arkada romatizma ağrısına benzer bir ağrı oluştu. mr sonuçları aşağıdadır. ağrım hala geçmedi ortopedi doktoru farklı şey söylüyor fizik tedavici farklı birisi kısa sürede gecer önemli değil dedi öbürü kötü 3 ay falan dikkat et dedi. birisi egzersiz yap derken öbürü sakın egzersiz yapma dedi. kafam karıştı. bir de ne zaman tekrar futbol oynarım teşekkürler. özellikle kısa sürede futbol oynamak istiyorum ne yapmalıyım 1. kemik yapılarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanamamıştır. 2. retropaller ve femoral kartilajlar doğaldır. 3. diz eklem aralığı doğaldır. 4. eklem içi ve suprapatellar bursada sıvı miktarı hafif derecede artmıştır. 5.lateral menisküs ön ve arka boynuzlarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanamamıştır. 6. medial menisküs arka boynuzda grade 1 dejenerasyon vardır. 7. ön çapraz ve arka çapraz bağlar medial kollerteral ligemant ve lateral kollertal ligament ve patellar tendondoğaldır. sonuç menisküs dejenerasyonu eklem içi suprateller bursada sıvı miktarı minimal efüzyon

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

MR sonucuna gör önemli bir şey yok. Ancak bizim için muayene daha önemlidir. Bu nedenle muayene etmeden ne kadar süre sonra futbol oynayacağınızı söyleyemem.

20 Ekim 2017 12:58
SF
Soru Sahibi

Teşekkür ederim

20 Ekim 2017 23:28
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Geçmiş olsun

21 Ekim 2017 07:21