EB
Soru Sahibi
15 Şubat 2021 00:25

Sol ayak bileğimde şişme

Hocam iki aydır sol ayak bileğimde şişme ve ağrı var gittiğim hiç bir doktor düzgün açıklama yapmadı iyleşme süreci içinde nasıl yöntemleri uygulamam gerek bilmiyorum MR çekindim yine ayni şekilde yapmam gerekenler hakkında bilgi verilmedi , SOL AYAK BİLEĞİ MR İNCELEMESİ İNCELEME SEKANSLARI : SE T1A ve GRE T2A Koronal ve Sagittal. Tibia distal kesiminde ,medial ve lateral malleol düzeyinde - lateral melleolda daha az belirgin olarak izlenen - talus ve kalkaneusda ,navikülada medial kuneiform kemikte ve kuboid kemikte medüller alanda T2A sekanslarda hiperintens izlenen ödem- kontüzyon ile uyumlu görünüm mevcut olup hastanın hikayesi eşliğinde değerlendirilmesi uygundur. İnceleme bölgesinde değerlendirilen tendon ve ligamentler normal anatomik bütünlük ve sinyal özelliği göstermektedir. İnceleme alanına giren yumuşak dokular normaldir.SONUÇ BİLGİ bu şekilde sonuçlarım lütfen yardım edin pomem için hazırlanıyorum bu süreç beni çok yıprattı .

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Aşırı antrenmana bağlı kemik ödemi. Tedavisi istirahat etmek. Antrenmana devam edersen ağrın devam eder. Geçmiş olsun

26 Şubat 2021 09:02
EB
Soru Sahibi

Hocam merhaba beşinci aşımdayım yeni MR boncuk bu şekilde nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olun 😞😞😞  SOL AYAK BÄ°LEĞİ MR Ä°NCELEMESÄ° Ä°NCELEME SEKANSLARI : Sag. T1A, Sag. STIR, Axial T2FSE / PD FS, Coronal T2A FSE. KLÄ°NÄ°K BÄ°LGÄ°: Kemik iliÄŸi ödeminde gerileme varmı? hastanın ÅŸikayetlerinde gerileme mevcut BULGULAR: Bugünkü sol ayak bileÄŸi MRG incelemesi önceki 23 Ocak 2021 ve 25 Mart 2021 tarihli ayak bileiÄŸi MRG leri ile karşılaÅŸtırılmıştır. Ocak 2021 tarihli koronal STIR sekanslarda izlenen belirgin distal tibia talus ve kalkaneus kemik iliÄŸi ödemi bugünkü MRG lerde izlenmemektedir. Ayak bileÄŸi çevresi kemik ve yumuÅŸak dokulardan patolojik sinyal alınmamıştır.    SONUÇ: Normal sınırlarda Sol Ayak BileÄŸi MR Bulguları. Bugünkü MRG incelemesinde kemik iliÄŸi ödemi saptanmamıştır.  SONUÇ BÄ°LGÄ°

18 Mayıs 2021 12:42
Doç. Dr. Soner Akkurt
Spor Hekimliği

Yavaş yavaş egzersizlere başlayabilirsiniz

18 Mayıs 2021 12:59