YH
Soru Sahibi
5 Eylül 2021 13:17

Sol arka bacakta kasilma

Hocam iyi pazarlar. asiri derecede 1 haftadir alt bacagimin arkasi kasiliyor gece gunduz cok acıyor ve sol kolum durmadan herseyle yanıyor aciyor agriyor sanki sol elimden yukarı kadar bazen damar kasiliyor gibi.Cok korkuyorum acaba Yuksek kolestroller damarlarimi tikamis olabilirmi ? Bi bayan genc yaşta kalpten ölmüş hastaligi yokken ve son zamanlar bacagimda cekilme vardi demis en son ben korkuyorum çok acaba bu ondan olabilirmi Hocam birde cok halsizim nabzimda tansiyonumda düşük..Hocam bisey daha acaba kalsiyum yuksekligi Kalpte aritmi olarak QT uzamasimi kisalmasimi yapar ?QT uzamasi demek nabiz tasikardikken mi olur Hocam yavasken mi acaba çünkü Hocam yuksek doz d ampul icmistim sonra nabzim cok yavaşladı suan bile 65 atiyor korkuyorum bu kalsiyum yuksekliginden olurmu acaba ? Hocam birde bu kolestrolleri ilaçsız dusurmenin dogal bi yöntemi varmi bildiginiz yesem icsem düzelse 😐 Tekrar hastaneye gitmeye korkuyorum..Hocam birde plt degerim ust değer 400. BENIMKi 484.Bu damar tıkanıklığımi acaba nasil duzeltebilirim

3 cevap
Cevaplar (3)

İyi günler, Gördüğüm kadarıyla bulgularınızı internet ortamından araştırarak yanlış çıkarımlara yönelmişsiniz. Bu sorularınızın cevapları hiç de kısa kısa anlatılacak gibi değil, çünkü doktor olmayan birinin bilmesine gerek olmayan, daha doğrusu bilmesinin kendisine hiçbirşey katmayacağı detay noktalar. QT konusu karışık bir konu, laboratuar sonuçlarında referans noktalar keskin sınırlar değildir, her bulgu başka bulgularla birlikte değerlendirildiğinde bir önem arz eder. Bu şekilde spot noktalara değinerek sağlığınıza herhangi bir katkıda bulunmamız mümkün değil. Size önerim, metabolik durumunuzun kontrolü için bir Dahiliye uzmanına müracaat etmeniz, gerekli tetkikleri yaparak nerede- ne bozukluk varsa ona yönelik size açıklama yapacaktır. Geçmiş olsun.

24 Eylül 2021 09:00
YH
Soru Sahibi

Anliyorum Hocam cok tesekkur ederim ilginiz icin.Hocam bisey sorabilirmiyim ben brintellix 10 ve xanax 1.5 iciyorum hergun ve aksam concor..Brintellix ise yaramiyor ama tasikardiyi az baskiladigi icin mecbur içiyorum..Uyuyamıyor panik içindeyim hep.Yanina Paxera ve mirtazapin dedi bi psikiyatris ama paxera nefes darligi yapti.Mirtazapin Benim durumumda *** *** ** tasikardi durumunda acaba kullanilirmi buna ragmen verdiler ama ben size danismak istedim Hocam uyuyamiyorum.😔 Hocam birde melatonina melatonin 3 mg icsem acaba iyi gelirmi Kalbe aritmiye zararli etkisi olurmu Hocam

5 Ekim 2021 18:09

Mevcut ilaçlarınız, sağlıklı genç erişkinlerde ciddi problem çıkarmasını beklemediğimiz ilaçlar. Ancak ilaçlarınızı size anlatıldığı düzende kullanır ve herhangi bir yan etkiden şüphelendiğinizde ilacı başlayan doktorunuza dönüş yaparsanız ona göre gerekli incelemeleri yapacaktır. Anksiyolitik olarak tabir edilen bu ilaçlar kalp ritmini uzun vadede olumlu etkileyecektir. Melatonin de kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

8 Ekim 2021 10:26
YH
Soru Sahibi

Anliyorum Hocam oncelikle yanıtınız icin cok tesekkur ederim peki Hocam gecen gun yarim concor icerek yattım her zaman ki gibi ve aksam 22.30 da icip yattım gece 23.40 da yine tasikardi ile uyandim Hocam gecmedi cok hizliydi 200 gibi sanki ve hemen yarim concor daha içtim su ve ilaç yanımdaydı..Hocam erken yattigimda hep gece *** *** ** arasi asiri tasikardi ile uyaniyorum kalp ilaci icsemde neden boyle acaba cok korkuyorum cok hizli geçmiyor kendisi.Birde Hocam melatonine melatonin 3 mg almistim duruyor elimde çünkü uyuyamiyorum aritmiden korkudan Hocam melatonin Beta blokerlerle hipertansiyon yapar diyor nette acaba doğrumu ben iceyim mi birlikte kullabilirmi acaba beta bloker ve melatonin hormonu Hocam

9 Ekim 2021 11:34

Bunu sıkı takip ederek anlayabilirsiniz. Mutlaka yapar diye düşünmeyin.

9 Ekim 2021 11:58