SA
Soru Sahibi
9 Ekim 2020 22:58

Sol aksillada ağrı

Merhaba hocam, yaklaşık 1 buçuk aydır sol koltuk altımdaki şiddetli ağrı sebebiyle genel cerrahi uzmanına göründüm ve ultrason çektirdim. Ultrason sonucum şu şekildedir: 'Her iki aksillada büyüğü solda 15x8,3 mm boyutunda birkaç adet korteksi ince , santral ekojenik yağlı hilusu belirgin benign LAM lar izlenmiştir.' Doktorum sonucumun temiz olduğunu, lenf bezlerimin büyüme sebebinin de daha önce geçirdiğim herhangi bir enfeksiyon veya iltihaba bağlı olduğunu söyledi ve ağrı kesici yazdı. Fakat benim ağrılarım çok şiddetli ve her gün sık sık sancı çekiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Pelin Basım
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Aslı hanım öncelikle geçmiş olsun. Bu kadar şiddetli ağrıya lenf bezi iltihabının sebep olması zor gorunuyor. Mutlaka yeniden muayene olmanızı öneririm. Sözü gecen ultrason bulguları ağrılarınızı açıklamıyor. Sağlıcakla kalin

13 Ekim 2020 20:12