üp
Soru Sahibi
9 Aralık 2021 17:01

Şizofren olma korkusu

Internette dopamin eksikliği şizofren yapar yazıyor ben anksiyete bozulduğu için paxera kullanıyorum paxera dopamin hormonunu azaltıyormus paxera kullanırken şizofren hastalığa yakalanma ihtimali olabir mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Pervin Hanım; edindiğiniz bilgiler yanlış. Şizofreninin bazı belirtilerinde dopamin aktivitesinde artış üzerinde durulur, diğer yandan paroksetin etken maddeli paxeranın dopamin nörotrasmitteri üzerinde bir etkisi yoktur. Sonuçta kaygınız yersiz.

9 Aralık 2021 17:41