AE
Soru Sahibi
22 Ocak 2020 13:30

Sinüs açılması

gömülü 20 lik diş aldırdım ve sinüs açıklığım oldu. Açıklıktan hava alıyorum nefes alma sırasında. Bu durum çok rahatsız edince bir hafta sonra doktoruma gittim. Gözle muayene etti açıklık yok dedi burnundan bir şey gelmiyorsa açık değildir dedi ama ben her nefes alışımda hissediyorum ve bu durum çok rahatsız ediyor. Üstelik bir haftalık dikişimi aldı. Ben açıklığa dikiş atar diye beklerken var olan dikişimi aldı. Bir haftalık dikişi almak ne kadar doğru?Yumuşak doku ve üstelik sinüs açıklığı varken. Ya daha çok açılırsa diye endişe ediyorum. Gerçekten burundan gelmediği sürece açık yok demek midir? Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İ. Attila Öz
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Dikiş atilmis olmasi sinusu kapatmaya yonelik bir flep kaydirildiginin gostergesidir. Sayet bu yapilmadiysa atilan dikis cekim soketini kapatmaz. Bu durumda oroantal aciklik olusur. Soylediginizin tam tersidir burnunuzdan aldiginiz hava agzinizdan cikar. Bu nedenle ilk soyledigim operasyonun yapilmasi gerekecek gibi gozukuyor

22 Ocak 2020 14:07