ee
Soru Sahibi
18 Ocak 2021 19:17

Gömülü kopek diş

hoocam merhabalar 18 yasindayim sol kopek disim cikmadi hala süt disim var digerleri cikti saglamlar napabiliriz hocam napmaliyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İ. Attila Öz
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba kardesim. Oncelikle bir ortodonti uzmanina gorunmelisin. Zira gomulu kalmis ise yer darligi tespit edilerek sayet surulebilecek pozisyonda ise disin sut disinin yerine bir takim protokoller ile surulebilir. Yok eger degil ise hicbir semptom yok ise kalmasi aksi takdirde cerrahi olarak cekilmesi uygun olabilir. Cerrahi son tedavi secenegi olmalidir.

18 Ocak 2021 19:31