CM
Soru Sahibi
20 Ocak 2021 16:35

Gömülü 20 yaş dişi

Hocam merhabalar 29 yaşındayım. 2 altta teki üst çenemde olmak üzere gömülü 3 tane 20 yaş dişim var. Yıllarıdır korkumdan dolayı aldırmadım. Fakat son birkaç yıldır geçmeyen kulak çınlamam var. Birçok test yapılmasına rağmen sebebi tespit edilemedi. Yaptığım araştırmalar sonucunda bu gömülü dişlerin çınlamaya sebep olabileceğine dair yazılar okudum. Gerçekten bu dişler çınlamaya sebep olabilir mi? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İ. Attila Öz
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhabalar. Kulak çınlaması kulak ile iliskili bir durimdur. Ancak gomulu alt 20 yas disleri bazen kulak bölgesine dogru agrılar yapabilir. Çınlama ise ağrı değildir. Bu nedenle oncelikle kbb uzmanina görunmenizi tavsiye ederim. Gomulu.disleriniz ile ilgili herhangi bir agri sikayetiniz yok ise onlarin cekilmesine gerek.yoktur. tabiki bir cene filmi cekilerek gomukluk durumlarina ve iliskili bir patoloji olup.olmadigina baktirmaniz da yararli olacaktir.

23 Ocak 2021 11:58