ZB
Soru Sahibi
10 Ekim 2013 03:44

Sinir Sıkışması

Saygıdeğer Nail Bey, öncelikle işlerinizde başarılar dilerim. Babam 60 yaşında, sağ serçe parmağında uyuşma ve sağ elinde güçsüzlük hissi ile EMG çektirdi. Sinir sıkışması teşhisi konuldu. Emg Raporunda: Sağ üst eksteremitede ulnar sinir duyusal yanıtı alınamadı, ulnar sinir kubital olukta amplütüd ve hızında düşme ve latansında uzama tespit edildi, kubital tünel sendromu ile uyumludur. Rapor sonucu bu şekilde çıktı. Doktor dirseğinden ameliyat önerdi. Şu an kolunu normal kullanıyor ağrı yok, hareket ettiriyor sadece serçe parmağında ve yüzük parmağında bilek boğumuna kadar uyuşma, hissizlik var. Sayın Nail Hocam. Amaliyat olmalı mıdır? Amaliyat olursa amaliyat sonrasında düzelme oranı nedir?Amaliyat olursa eğer amaliyattan sonra herhangi bir fiziki tedavi uygulamalı mı? Ameliyat gerektirmeden ilaç yada başka yöntemle iyileşme olanağı var mıdır? Ameliyat şartsa ameliyattan sonra bu uyuşmalar geçer mi? Kolunu kaç günde normal olarak günlük hayatta kullanmaya başlayabilir?Parmağındaki hissizlik ve uyuşma geçer mi? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok ama çok teşekkür ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nail Kır
Ortopedi ve Travmatoloji

İşini tam yapan bir ortopedi ve travmatoloji uzmanı operasyonu yaparsa herhangi bir sorun olmaz,uyuşukluğun tamamen kaybolması geçen zamana göre sürer.

3 Aralık 2013 15:11