BC
Soru Sahibi
14 Şubat 2021 10:18

Servis ve okul korkusu

Serhat bey merhabalar 4 yaşındaki oğlumu 3 yaşında iken okula gönderdik alışma süreci 1 ay sürdü biraz hassas bi çocuk Pandemi den dolayı martta okullar kapandı ve bu sene eylülde okula yazdırmadık ancak ekimde eşimle ortak aldığımız kararla en iyi en kaliteli diye bilinen bir okula yazdırdık ancak bu okulda alışma sürecini çocuklar eylülde atlattığından oğlum tek başına alışma sürecinde ağlarken öğretmenleri bu okulda ağlamak yok bak kimse ağlamıyor ağlarsan seni 3 yaş okuluna göndermek zorunda kalırız diyerek tehdit edildi kitap okuma dersi için başka bi okula gidilirken bize hiç haber vermeden ağlayarak servise zorla bindirildi ve birkaç sıkıntı da olunca çocuğu okuldan aldık ama kasımdan beri servis görünce korkuyor yada bizsiz bi yere gitmek istemiyor beni ya başka yere görürürlerse diye sizce okuldaki öğretmenlerin özür dilemesi faydalı olur mu yoksa tamamen çocuğun hassas yapısından dolayı mı bu kadar etkilendi...

1 cevap
Cevaplar (1)

Çocuklar ebeveynlerinin endişelerini, pandemideki korkuları, maskeli anıları, televizyondaki haberlerin karanlığını, sokağa çıkamamanın kaygılarını ve daha düzinelerce nahoş yaşantıyı içlerine çektiler neredeyse bir yıldır ve bu daha uzun aylar boyunca devam edecek; öğretmenler özür dilesin diye kötü yaşantıları defalarca canlandırmayın; sizin ya da diğer yakınların çocuğa yansıyan endişeleri varsa onların üzerinde çalışın; 27 yıllık psikiyatri tecrübemde çoçukların % 90'ında sorunu burada bulmuşumdur.

14 Şubat 2021 16:58