Kd
Soru Sahibi
23 Ağustos 2021 00:19

Servikal lordoz

Merhaba engin bey ben 27 yaşındayım 20 yaşında benden boyun sirt ağrısı tutulma sebebiyle mr istendi ve boyun düzleşmesi çıktı ben o senelerde ağır travma yaşadım panik atak ilacı kullandim hala kullanıyorum ve bana ftr uzmanı bu önemli bişey değil diyerek kas gevşetici vererek gönderdi ben zaman zaman bunun ağrısını çektim . Son iki aydır benim sırt agrilarim var göğsüme kalbime giren sizilarim oluşuyor en son çekindiğim de servikal lordoz belirgin şekilde düzleşmistir yazıyordu suan ciğer kalp bt ultrason cekildi bişey yok bana nefes darlığı çarpıntı bile yapıyor en son görüştüğüm doktor bence ftr uzmanina gitmelisin diyerek kas gevşetici ilaç verdi bana yani neden önemsenmiyor bilmiyorum ama benim ne yapmam lazım uzun saatler ayakta çalışıyorum agrilarim dayanilmaz olabiliyor teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba. Boyundaki servikal duzlesme kaslariniz gergin oldugundan kaynaklaniyor olmasi sebebi iledir. Boyun kaslari güçlendirici egserisler ve hareketler, fiziksel tedaviler fayda verir. Fizik tedavi gibi tedaviler faydalidir. Ayni zamanda boyun omurlariniz zorlayıcı eylemlerden kacinmaniz ve ergonomik sartlari kendiniz saglamaniz gereklidir. Ornegin cep telefonu tablet gibo boynunuzu one egilmesine sebeb duruslardan kacinmaniz uygun olacaktir. Baska bir ornek sigara icerken dahi bireylerin boyun hareketlrri belirli pozsyo da kasili kalabilmektedir. Sigara iciyorsaniz birakmaniz ve boyun kaslarinizi güçlendirici egzersiz baslamanizi oneririm.Yasam tarzina ait degisklikler ile berebar bu sorunuz ortadan kalkabilir. Ama bunun gibi tedbirlerin hic biri yapilmza ise uzun yillar boyunca agrilar devam edebilir. Geçmiş olsun dileklerimle

25 Ağustos 2021 22:44