ÇH
Soru Sahibi
25 Haziran 2011 23:35

Selamlar ben 18 yaşındayım ve yaşıma göre yeterli kilo da değilim.Sigarayı

Selamlar ben 18 yaşındayım ve yaşıma göre yeterli kilo da değilim.Sigarayı yeni bıraktım ve sabahları spor amaçlı hafif tempoda koşu yapıyorum.Zaten yeterli kilo da olmadığım için birde koşu yaparsam daha da zayıflar mıyım ? Herkes koşunca daha da zayıflayacağımı söylüyor.Cevap verirseniz çok sevinirim.Teşekkürler,kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Bedirhan Küpeli
Aile Hekimliği

Bu sorunuzun çok basit bir cevabı var sayın Hüseyin Bey...Gün içinde aldığınız kalori miktarı yine gün içinde kaybettiğiniz kalori miktarını geçerse kilo alırsınız ,tersinde de kaybedersiniz... Şu anki kilo , boy, kalça çevresi ve bel çevresi ölçülerinizi verirseniz daha ayrıntılı cevap verebilirim..Spor herzaman için yararlıdır..Çevredekilere kulak asmayın..Koşu yanında kültür fizik hareketleri ve birazda body bulding ağırlık çalışmaları ve yeterli kalori alımı size kilo aldıracaktır..sevgiler....

26 Haziran 2011 08:08