11 Temmuz 2011 13:34

selam dr seda hanim. benim eşim 7 aylık* hamile ve doğumuna son 2 ay kaldı.

selam dr seda hanim. benim eşim 7 aylık* hamile ve doğumuna son 2 ay kaldı. son adet tarihi 8 aralık transfer 25 aralıkta gerçekleşti. 14 eylül olacak muhtemel doğum tarihi. 1) hamile kaldığı gunden beri eşimin her akşam kusması var ve yediği yemeği bir turlu simdiremiyor.midesinde reflü var fakat gaviskonda kullanamıyor. yemek yemediği zaman ise safra kusuyor.bunun için ne yapmalı? 2) bu sure zarfında evimizdeki klimayı hiç kullanmadık ama aşırı sıcaklardan dolayı klimayı çalıştıralım demeye başladı. kendisine ve bebeğe klimanın zararı varmı? 3) otobus ve uçak yolculuğunun zararı varmı? 4) denize girmesinde bir sakınca varmı? 5) 7 ay boyunca 5 defa ultrasona girdi. bebeğimizin cinsiyeti halen belli degil. ultrasona girince bacak bacak ustune attığını soyluyor doktor. fazla ultrasona girmesinde bebek açısından zararı varmı? sorularımıza yanıt verirseniz çok mutlu olacağız. doktorumuza sorduk bu soruları ama pek tatminkar cevaplar vermedi bize. salladı bizi açıçası.teşekkurler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Seda Yılmaz
Histoloji ve Embriyoloji

merhaba inanc bey, bu konu ile lgili kadın dogum uzmanimiz Dr. Nuri Delikara ile gorusmeniz daha dogru olacaktir. iyi gunler

14 Temmuz 2011 10:28